FAQ

Czy i dlaczego warto inwestować w nieruchomości?
Nieruchomości, mieszkania i domy to świetna lokata kapitału. Na przestrzeni kolejnych lat wartości nieruchomości ciągle wzrastają, bardziej lub nieco mniej, ale zdecydowanie w większym stopniu niż lokata w banku, pewniej i stabilniej niż akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych.  

Co ma decydujący wpływ na wartość mieszkań?
Na wartości mieszkań ma wpływ przede wszystkim dobra lokalizacja, zastosowanie nowych technologii i wielkość metrażu. 

Co obejmuje cena oferowanych budynków?
Oferowana cena jest kwotą brutto obejmującą mieszkania w zabudowie wielorodzinnej, willowej, oraz jednorodzinnej w stanie developerskim wraz z prawem własności działki. W cenie oferujemy Państwu również kompleksowe zagospodarowanie terenu osiedla m. in. bramę wjazdową na pilota, domofon, ogrodzenie, powierzchnie utwardzone, zagospodarowanie terenów zielonych oraz elementów architektury ogrodowej tj. oświetlenie, małą architekturę itp.

Jaka jest gwarancja wybudowania domów, mieszkań i środków wpłaconych Deweloperowi? 
Wszelkie środki Klient wpłaca nie Deweloperowi, a na Bankowy otwarty rachunek powierniczy. Środki zwalniane są z rachunku powierniczego na rachunek Dewelopera tylko i wyłącznie za wykonane etapy budowy. Villa Sp. z o.o. prowadzi budowę i sprzedaż w oparciu o  Ustawę Deweloperską obowiązującą  od 2011 roku, która reguluje relacje pomiędzy Deweloperem a Klientem.

Ile wynosi opłata notarialna?
Opłata notarialna jest uzależniona od wartości mieszkania. Przy zawarciu Umowy Deweloperskiej Klient ponosi 1/2 kosztów notarialnych. 

Jaki będzie sposób administrowania osiedla?
Zgodnie z Ustawą, Wspólnota Mieszkaniowa, którą tworzą wszyscy właściciele nieruchomości, decyduje o wyborze administratora. Do jego obowiązków należą między innymi  takie prace jak: sprzątanie, konserwacje, opłaty i nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości. Wychodząc naprzeciw naszym Klientom, możemy zaproponować obsługę doświadczonego, sprawdzonego administratora.

Skontaktuj się z nami

Villa sp. z o.o.
Biuro ul. Klasztorna 26
61-779 Poznań
tel. kom. 508 106 830
tel. kom. 508 106 832
tel. kom. 602 527 269
tel. (61) 851 01 67
biuro@villa.poznan.pl